PROF. DR. HAYDAR BAŞ | RESMİ WEB SAYFASI

"Hoş Geldin Atatürk büyük bir devrimdir"


"Hoş Geldin Atatürk büyük bir devrimdir"

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın "HoşGeldin Atatürk" kitabı Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü gündeme oturttu.

 

Atatürk'ü bugüne kadar kimsenin anlatmadığı yönleriyle ortaya koyan kitabın tanıtım töreninde konuşan tarihçi yazar Emre Polat"Kitapta Mustafa Kemal Atatürk'ün Ehl-iBeyt'e dayanan mübarek soyundan manevi yönüne, fikri altyapısının şekillendiği gençlik yıllarından dindarlığına birçok konuyu ayrıntılarıyla bulacaksınız"dedi. 

 

Emre Polat konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kurtuluş Savaşı'na giden ortamdakimemleketin yıkılmış tablosundan milli mücadelenin yapı taşlarının nasıloluştuğuna, Çanakkale kahramanı Mustafa Kemal'in etrafındaki hoca kadrosundan,devletin kurulma aşamasında Mustafa Kemal'in çektiği çileleri satır satırokuyacaksınız. Mustafa Kemal'in en yakınındaki isimlerin Amerikan mandasına veİngiliz himayesine sıcak bakmasından tutun da bu ortamda bağımsızlık fikrindenzerre ödün vermeyen çelik gibi sapasağlam duran Mustafa Kemal iradesigözlerinizi yaşartacak. Dualalar, ilahilerle ve Kuran-ı Kerim ile milletinmeclisini açan Mustafa Kemal'in din istismarcılarıyla nasıl mücadele ettiğini,Haçlı ile mücadelesini ve askerlik vazifesini cihat Müslümanlığı ile nasılörtüştürdüğünü gördüğünüzde bu kitabın nasıl bir keşif olduğunu daha iyianlayacaksınız. Eserin tamamını okuduğunuzda Atatürk'ü bugüne kadartanımadığınızı, size tanıtılan Atatürk'ün bambaşka birisi olduğunugöreceksiniz. Rauf Orbay'ın, 'Eğer hiçbirimiz olmasaydık Atatürk yapılanı yineyapardı ama o olmasaydı hiçbirimiz yapamazdık' tarihi itirafını okuduğunuzdahücrelerinize kadar tasdik edecek, onun seçilmiş ve özel bir insan olduğunu tümruhunuzla onaylayacaksınız. Ve daha da önemlisi bu eseri bitirdiğinizde 'bueseri Haydar Hocadan başka hiç kimse yazamaz' diyeceksiniz." 

 

'HoşGeldin Atatürk büyük bir devrimdir' 

 

Hoş Geldin Atatürk kitabının tanıtım töreninde konuşan isimlerdenbiri de hukukçu yazar İbrahim Berk'ti. 

 

Konuşmasında iktidarın birdenbire Atatürkçü olmasını değerlendiren İbrahim Berk şunları söyledi: "Bugüne kadar milletimize millibayramlarını ağız tadıyla kutlamasına müsaade ettiniz mi? Niçin şaşırmayalım eyiktidar? Daha düne kadar '10 Kasım'da 9'u 5 geçe tuvalete gidin' diye tavsiyeedenleri Beştepe'de başköşede oturtmadınız mı? Daha düne kadar 'keşke Yunangalip gelseydi' diyenleri akil adam ilan etmediniz mi? 'Atatürk'ün soyu bellideğil' diye çirkince iftira atanlara siz neden Prof. Dr. Haydar Baş gibi 'dur'demediniz? Dün Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yasak koyan iktidar bugünbelediye otobüslerini Anıtkabir'e seferber ediyor. Ne oldu bu AKP'ye? Atatürk'ümü keşfetti, Atatürk'ü mü fark etti? Yoksa yeniden mi çark etti? Çünkü farketme ile çark etme arasında büyük bir fark var. Siz Prof. Dr. Haydar Baş'ınyıllardır ortaya koyduğu FETÖ yapısının dini bir yapılanma olmadığını, bir CIAyapılanması olduğunu 20 yılın sonunda anlamış gibi yaptınız çark ettiniz. Bugünde onun gibi bir samimiyetsiz çark etmeyle karşı karşıyayız. Bugün Haydar BaşBey'in 'Hoş geldin Atatürk' devriminin önünü kesmek için, karartmak için,sahtesini gerçeğin yanına koymak için bir çaba olarak bunu görüyoruz. Keşke biruyanış olsa, keşke Prof. Dr. Haydar Baş ortaya koyduğu Atatürk'ü bir idrak etmeçabası olsa, ama böyle bir şey söz konusu değil."


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın