PROF. DR. HAYDAR BAŞ | RESMİ WEB SAYFASI

Atatürkçülüğün Anayasası


Atatürkçülüğün Anayasası

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr.Haydar Baş'ın yeni kitabı "Hoş Geldin Atatürk" büyük yankı uyandırdı.Kitabın Ankara'da düzenlenen tanıtım programında konuşan Anayasa Profesörü ÜnalEmiroğlu, "15 yılda üniversitede, askeri okullarda Atatürk'ü anlattığımızannediyordum ama bugün gördüm ki maalesef doğruyu anlatamamışız. Onun içinbizi test ettiği için muhterem hocam Prof. Dr. Haydar Baş'a çok teşekkürediyorum" dedi.

Cumhuriyete saldıranların son 15 yılda saldırılarınıartırdığını dile getiren Prof. Dr. Emiroğlu, "O zaman bir Prof. Dr. HaydarBaş çıktı ve gerçek Atatürk nasıl anlatılır, gizlenen Atatürk nasıl aydınlığaçıkarılır bunun mücadelesini verdi. Atatürk Vatandır çerçevesinde gerçekAtatürk'ü anlatmaya, milleti aydınlatmaya çaba gösterdi ve hala gösteriyor.Bugün Hoş Geldin Atatürk eseriyle bu çalışmalar, bu hizmet taçlandırılmışoldu" şeklinde konuştu.

'Yüzyıllık bir süreç bu kitaba sığdı'

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş'ın yeni kitabı için"bu kitap Atatürk öğretisininanayasasıdır" diyen Prof. Dr. Ünal Emiroğlu, "Batı'da 200 yılda gerçekleşen bir aydınlanma devrimi olmuştur.Mustafa Kemal Atatürk bunu bir ömre sığdırmıştır. Sayın Haydar Baş Beyefendi100 yıllık bir süreci, onlarca cilde sığmayan bir hayatı, "Hoş GeldinAtatürk" kitabına sığdırmıştır. Kaç ömürlük bir hizmeti, yüz yıllık birsüreci bu kitaba sığdırmıştır. Bu eser Atatürk öğretisinin anayasasıdır. Buböyle biline" dedi.

'Kupkurudallar yeşermeye başladı'

Hoş Geldin Atatürk kitabının tanıtım töreninde konuşanakademisyenlerden biri de Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. ÖmerEyercioğlu'ydu. Eyercioğlu, "Bizimneslimiz hep ufukta karanlıklar gördü, hep karabulutlar seyretti, hepzorlukları, zemherileri yaşadı. Ama bugün görüyoruz ki yeni bir nefes var, yenibir mevsim başladı. Bu öyle bir mevsim ki; kupkuru dallar yeşermeye başladı.Yıllarca Atatürk'ün adını anmaktan imtina edenler bugün onu anmaya, onun önündeeğilmeye başladı. Bu milletin harcını ortadan kaldırmak isteyenler bugün oharca sarıldı. Onun yanında yer almaktan başka çare olmadığını gördü. Onun içinçok mutluyuz, tarif edilmez duygular içindeyiz. Bize bu hali yaşatan, bumevsimi bu ülkeye getiren ve bizleri tekrar yeşerterek atamızla buluşturan,gururla başımızı dik tutan hoca Atatürk Prof. Dr. Haydar Baş Bey'e ne kadarşükranlarımızı arz etsek azdır" dedi.

'Bildiğinizher şeyi unutun'

"30 yıllık eğitimci olarak sizlere tek bir tavsiyemvar" diye konuşan Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu şöyle devam etti: "Bugüne kadar Atatürk hakkında neduyduysanız unutun, ne anlatıldıysa bir kenara koyun, beyinlerinizde, gönüllerinizdetertemiz bir sayfa açın, bütün ön yargılarınızı yıkın çünkü Prof. Dr. Haydar Başile beraber gerçek Atatürk geliyor."


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın