PROF. DR. HAYDAR BAŞ | RESMİ WEB SAYFASI

Görmez vazifesini yapmamıştır


Görmez vazifesini yapmamıştır

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, istifasını vererek vazifesinden ayrıldı.
2010'da Erdoğan'ın 'olur'u ile göreve gelen Sayın Görmez'in makamını bırakmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanı, Diyanet'in "özellikle Doğu ve Güneydoğu'daki çalışmalarda" çok geç kaldığını ifade etti.
Bu doğrudur. Ancak Diyanet sadece Doğu ve Güneydoğu'da değil, Anadolu sathında vazifesini icra edememiştir.
Zira, dağ köylerindeki cami imamlarına varıncaya kadar FETÖ yanlısı imamların atanmasına, FETÖ'nün temel amacı olan dinlerarası diyalogun her yerde faaliyete geçmesine veya bu çerçevede gözümüzün içine baka baka sokaklarda İncil dağıtan gençlere engel olmamıştır.
Sayın Görmez, 2012 yılında Kazakistan'da düzenlenen bir programda, "Dinlerarası diyalog olamaz ancak din adamları arasında çevre, barış vs. konularında fikir alışverişinden kaynaklanan bir diyaloga girilebilir" diyerek ilk diyalog sinyalini vermişti.
Ancak bu açıklamadan bir ay sonra Patrikhane'yi ziyaret ederek, "dinlerarası diyalog olmalıdır" mesajını ilan etmiştir.
Ülkemizde diyalog faaliyetlerinin etkilerini büyük bir FETÖ kumpası halinde, Kelime-i Tevhid'in ikinci bölümü olan Muhammedür Resulullah kısmının çıkarılmasında, bunu demeyenlere de şefkat nazarı ile bakılmasında, Müslüman bir kadınla Hıristiyan bir erkeğin evlendirilmesinde, dinler bahçesinin açılmasında, sayısız kilisenin imarında, domuz etinin yaygınlaştırılmasında müşahede ediyoruz.
Diyanet'in tüm bu cinayetlere karşı sessiz kalışına da şahidiz.
Yine geçtiğimiz yıllarda Türk Belçika Diyalog Derneği, Belçika'nın en büyük kilisesi olan Saint Jean Baptista Kilisesi'nde ezan okutmuş ve bu ezanın içinden de Muhammedur Resulullah bölümünü çıkartmıştır.
Görmez'in başkanlığındaki kurum bunu da görmemiş, duymamıştır.
Diyalogcular, 2000 senesinden beri hız kazanan faaliyetlerinde, "Hz. Peygamber'siz bir İslam" fikrini empoze etmektedirler. "Hz. Peygamber'siz bir İslam" olamaz. O'nu devreden çıkarmak içi boşaltılmış bir Müslüman inancı demektir.
Dinlerin kardeş edileceğini iddia etmek, "Allah katında tek din İslam'dır" (Al-i İmran 19) ayetini reddetmek değil de nedir?
Öyleyse dinlerarası diyalogun ve dinlerin kardeşliğinin İslam dini ile bağdaşmasına imkan yoktur.
Siz, hem Türkiye'deki din işlerinden sorumlu kurumun başında olacaksınız, hem de burnunuzun dibindeki diyaloga, Hz. Peygamber'siz bir İslam'a, FETÖ'cülere kayıtsız kalacaksınız.
Hz. Peygamber, "Bir kötülük gördüğünüzde gücünüz yetiyorsa elinizle, yetmiyorsa dilinizle düzeltin. Ona da yetmiyorsa içinizden buğz edin. Buğz etmek imanın en zayıf mertebesidir" buyurur. (Müslim, İman, 78; Ebu Davud, Salat, 232)
Elhamdülillah bizler gerek Sayın Görmez'i, gerekse ilgili tüm kurumları FETÖ ve yapmak istedikleri konusunda elimizle, dilimizle, kalbimizle 20 yıldır ikaz ettik, uyardık.
Yorum Gönder 23


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın