PROF. DR. HAYDAR BAŞ | RESMİ WEB SAYFASI

Elektrik kesintisi, kedi, vay halimize!


Elektrik kesintisi, kedi, vay halimize!

Elektrik kesintisi, kedi, vay halimize!
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dediğini kendisinin yalanladığı beyanlarına bir yenisini daha ekledi.
Başkanlık sisteminin Ak Partisi'nin seçim bildirgesine girmesiyle ilgili bir soruya, "Ben de bizzat orada kendim okudum, kanaatlerimi de ifade ettim" diye açıklama yaptı.
Muhalefetin buna çok sert tepki göstermesinden yaklaşık 5 saat sonra Erdoğan bir kez daha basının karşısına çıkıp şunu söyledi: "Ben AKP'nin seçim bildirgesini okudum, demedim"
Ak Partisi zihniyeti iktidara geldiği günden beri büyük bir rahatlıkla aynı şeyi yapıyor ve bu her zaman işe yarıyor.
Birbirine zıt iki beyanın ardından, gündem Cumhurbaşkanı'nın tarafsızlık yemini etmesinden sonra Ak Partisi'yle olan ilişkisine odaklandı.
Oysa ana konu, işsizlik ve açlık. Geçim sıkıntısı diyemiyoruz zira Türkiye de 'aç yattım' diyen milyonlar var artık.
Seçimlere az bir zaman kala Türkiye bir anda karanlığa mahkum edildi. Ülke genelinde 80 ilimizde aynı anda elektrikler kesildi.
Bu kesintilerin 'aç yattım' diyenlerin reyinden endişe eden hükümetin bir oyunu olduğunu söyleyenler hayli fazla. Enerji Bakanlığı'nın, "Son 15 yıldır böyle bir arıza yaşanmadı" dediği büyük rezalet, hatırlara son seçimlerde kesilen elektrikleri getirdi.
"Trafoya kedi girdi" denilerek geçiştirilen kesintinin ardından şaibe iddiaları uzun süre basını meşgul etmişti.
Bu kesintinin benzeri, kim bilir belki de 7 Haziran'da Türkiye genelinde yaşanırsa hiç şaşırmayın.
Vatandaşımızda ciddi bir güven problemi var.
Elektrik kesintisi nedeniyle mikrofon uzatılan vatandaşın aklına "demokratik seçimlere hile karışacağı endişesi" geliveriyor. Müthiş bir kutuplaşmanın yaşandığı günümüzde adalete, demokrasiye, halkın iradesinin Meclis'e yansımasına güven sarsılmış durumda.
Siz vatandaşı sandığa giderken, "Ben şu partiyi destekleyeceğim ama sandık oyunlarından da emin değilim. Sandık müşahitleri uyanık olmazsa, oylarımız başka partiye yazılacak" endişesinden kurtaramıyorsanız, o ülkede nasıl 'halkın oyuyla seçildim' diyebilirsiniz?
Elektrik kesintisini bazı şeylerin provası olarak görüyorsak vay halimize!


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın