PROF. DR. HAYDAR BAŞ | RESMİ WEB SAYFASI

BTP seçime hazır


BTP seçime hazır

BTP seçime hazır
 

Adı anılmayarak milletten gizlenmeye çalışılsa da, projeleri ile milletin en iyi tanıdığı parti olan Bağımsız Türkiye Partisi, 2170 aday adayı başvurusu ile seçim startını vermişti.

Detaylı bir çalışmanın sonrasında yüzde 30'u bayan olmak üzere 550 milletvekili adayımızı belirledik.

BTP kuruluş yıllarında tanımlanırken, "mandacı değil ulusal, fundamantalist değil dindar, şövenist değil milliyetçi" diyerek çizgisini belli etmişti.

Geçen 13 sene içinde zerre taviz vermeden 'sivil-asker kaynaşması, devlet millet birliği ile bir ve beraber olabiliriz'i milletimize anlattık.

Sünni-Alevi kardeşliğini yeniden dirilttik.

Globalizmin kuşatılmışlığını en fazla ekonomi sahasında yaşıyoruz, tıpkı dünya gibi…

Bundan kurtuluşun, ekonomik bağımsızlığın adı olan Milli Ekonomi Modeli (MEM) ile halkımızın huzuruna çıktık. Aslında MEM'in uygulanmasının şartları olan kuralları milletimize vaatler olarak sunduk.

Dar kafalar, bunları seçim vaadi zannetse de, esasen bizler ayakları üzerinde durabilen bir ekonomiyi, MEM'in uygulanışının yolunu anlatıyorduk.

Geçen yıllar içinde çok kanunlar maddeleşti, siyasi, sosyal hayata dair pek çok kısıtlama, kuvvetler ayrılığını dahi ortadan kaldıran düzenlemeler hayata geçirildi.

Geldiğimiz nokta bıçağın kemiğe dayandığı sondur.

Kamplaşmanın had safhaya vardığı siyasette, başkanlık sisteminden ziyade Atatürk mirası, var olanı korumanın derdinde olmalıyız.

Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan çalışmalar partimizin ve görüşlerimizin ciddi bir teveccüh aldığını göstermektedir.

Geliniz, bu teveccühü oya çevirelim ve BTP'yi iktidar edelim.

Noter tasdikli vaatler olarak halkımıza sunduğumuz MEM kurallarını bizden başkasının verebilmesi, kapitalizmi kabul etmiş siyasilerin hayata geçirmesi imkansızdır.

Zira bizim sonuna kadar arkasında durarak 'yaparız' dediklerimiz için seçtiğimiz kaynaklarımız yerlidir.

Kapitalizme 'evet' diyenlerin ise yerli kaynaklara el sürmesi söz konusu bile edilemez.

Biz, senyorajı devreye koyacağız. Merkez Bankası'nın bağımsızlığını baştan kabul edenler ise sadece hard currency denilen yabancı para cinsinden kredilerle borç alarak piyasanın ihtiyacını karşılayabilirler.

Onlar senyoraj hakkını dolar ve Euro sahiplerine verdikleri için kendi kaynaklarını devreye koyamazlar. Bu sebeple millet ne kadar fazla kazanırsa o kadar borçlanır.

Siz hem dış ticaret açığı vereceksiniz, hem de millete vaatlerle elindekinden fazlasını vermekten bahsedeceksiniz. Bunlar sadece günü kurtarma adına pembe hayallerdir…

Biz Türk milletinin karnının pembe hayallerle yeterince doyduğuna inanıyoruz.

Geliniz, artık iş ve aşın gerçek adresinde buluşalım... 


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın