PROF. DR. HAYDAR BAŞ | RESMİ WEB SAYFASI

Çalıntı projeler


Çalıntı projeler

Çalıntı projeler


Vatandaşın sosyal medyada en fazla konuştuğu konu CHP Lideri'nin açıkladığı seçim beyannamesinde vaat ettiklerinin tamamını "Haydar Baş'tan çaldığı" tweetleri idi.
Ana muhalefet için çok acı bir akıbet.
Sayın Kılıçdaroğlu, önce kabul edip sonra reddettiği benim CHP'den aday olmamı ve hatta uygun görülürse Bağımsız Türkiye Partisi ile ittifakı bugün hayata geçirmiş olsaydı ne vatandaştan, ne de CHP'ye gönül vermiş seçmeninden bu lafları yemeyecekti.
Adaylığım gerçekleşseydi, Alevi tabanın da gönlü olacaktı.
Seçim beyannamelerini inceledim. "Hakikaten şimdiye kadar nerdeydiniz?" dedirtecek kadar bizden alıntılar üzerine yazılmış.
Şimdi hangi yüzle 10 yıldır dediğimiz, hatta dediklerimize olan güvenin göstergesi olarak 2007 seçimlerinde notere tasdik ettirdiğimiz projeleri 'sanki CHP yeni bulmuş gibi' halka sunuyorsunuz?
Bazıları için bizim 2007'de yaptığımız gibi notere tasdik de ettirdiniz…
Çalıntı projeler CHP'yi sandığa gömecektir.
Bundan önceki seçimlerde 'dinsiz CHP-dindar AKP' şeklinde sürdürülen seçim çalışmaları, görünen o ki bu sefer 'kaynaklar' üzerinden polemiklerle devam edecek.
Maliye Bakanı Şimşek, CHP projeleri için, "CHP bunların kaynağını açıklasın, oyumu CHP'ye veririm" dedi.
Şimşek, devletin elinde tek gelir kalemi kalan vergilerden bahsederek, "vermesine imkan yok" diyor. Doğrudur.
Sayın Derviş'i ekonomi bakanı yapmaktan bahseden Kılıçdaroğlu'nun senyoraj hakkını ABD'nin devraldığı bir ekonomide para dağıtacağını vaat etmesi ikiyüzlülük değil de nedir?
Bağımsız Türkiye Partisi olarak bizim 7.5 trilyon TL değerinde açıkladığımız yıllık gelirimiz hazır.
Üstelik 2001 senesinde siyasete girdiğimiz günden beri…
Bakmayın bizleri milletin yeni duymasına. Boyalı yazılı ve görsel basın gizlemese milletimize refahı ve parayı vermemiz 14 sene önce gerçekleşirdi.
Bugün bizden çalıntılarla CHP'nin veya diğerlerinin vaat ettiklerine aldanıp da, kimse "Haydar Baş da veriyor, onlar da. Kararsız kaldım" demesin.
Bizden başka verecek bir siyasi yoktur.
Biz, 9 uluslararası kongre ile kendini ispatlamış, Rusya başta olmak üzere 120'yi aşkın ülkede fiilen uygulanan Milli Ekonomi Modeli'mizle bu işi yapmaya hazırız. Lütfen gelin, bu işi bitirelim!


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın