PROF. DR. HAYDAR BAŞ | RESMİ WEB SAYFASI

Amaç çok başka


Amaç çok başka

1960 ve 1980 ihtilallarını de görmüş biri olarak ilk andan itibaren bu darbenin diğerlerine benzemediğinin altını çiziyoruz. Türk milleti ilk kez kanlı bir darbe gördü ve bu darbenin devamının olacağından bahsediliyor.
Bizim kanaatimiz, amaç sadece bir darbe ile hükümetin görevden el çektirilmesi olmayıp, Türk milletiyle devletini ve askerini birbirine düşürmek, belki de bundan sonra çatışma ortamı oluşturmaktır. Bu çatışma ortamı tankların sivillere ateş açması ile denenmiş ancak vatandaşlar ile siyasi iradenin beraber hareketiyle başarıya ulaşamamıştır.
Millet sokaklara dökülerek bağımsızlığına ve demokrasiye sahip çıkmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve de milleti üzerinde Batı'nın neticeye ulaştıramadığı Şark Projesi dikkate alındığında ikinci veya üçüncü darbenin tankla, silahla olması şart değildir.
Alevi-Sünni meselesi ile iç karışıklığın çıkarılabileceği bir ayaklanma ortamı tankların yapamadığı darbeyi yapabilir. Ya da kabul etsek de etmesek de yolunda gitmeyen ekonomimiz de bir darbe sebebi olabilir.
Veya aile hayatının bittiği, sosyal yardımlaşmanın yok edildiği, gaspın, fuhşun, hırsızlığın her yere yayıldığı bir Türkiye'de 'sosyal bir darbe' an meselesidir.
Göğüslerin siper edildiği tanklara karşı kazanılan zafer bundan sonra sivil, ekonomik veya sosyal patlamalar ile neticeye ulaştırılmak istenebilir.
Öyleyse Türk Milleti; Alevisi, Sünnisi, Bektaşisi ile bir olmalı; sivili askeri ile kucaklaşmalı; devletiyle ve milletiyle kaynaşmalıdır.
ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, dün Türkiye'de temaslarda bulundu. Gelişinden önce Milli Savunma Bakanı Sayın Fikri Işık, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı'nın darbeci askerlerin tutuklanmalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamayı "yani bizim çocuklar bu işi yaptı" anlamına geliyor şeklinde yorumladı.
Hatırlanacaktır, 12 Eylül Darbesi için de CIA Türkiye Masası İstasyon Şefi Paul Henze, "Bizim çocuklar işi bitirdi" demişti.
Umarız hükümetimiz, stratejik ortaklık yaptığımız ABD ile ilişkileri gözden geçirir.
Ortadoğu'da dengelerin süratle değiştiği, sınırların ABD ve İsrail adına şekillendiği bu günlerde, FETÖ gibi ABD ve Avrupa'da kök salmış darbecilerin oyununa gelmeyecek, Birleşik Devletler gibi büyük küresel sömürgecilerin maşası olmayacak, tamamen milli politikalara ve siyasetçilere ihtiyacımız var.
Bizler, 20 yıldır FETÖ'nün dini ve milli değerlere karşı tehdit olduğunu en üst kademelere kadar anlattık.
Yine ABD'nin BOP ve Arap Baharı ile yaptıklarından en zararlı çıkacak ülkenin Türkiye olduğunu ikaz ettik.
Ne diyelim bazıları yaşananlardan sonra "Allah bizi affetsin" derken, biz indellahda "çok şükür her şeyi anlatmıştık, herkesi ikaz etmiştik" diyebileceğiz…

 


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın